Ucieczka i życie od nowa

Któż czasami nie marzy o ucieczce od swojej codzienności? W przypadku Claire pragnienie to jest tym silniejsze, że kobieta zmaga się z apodyktycznym i stale kontrolującym ją mężem. Bohaterka tworzy plan ucieczki, a następnie cierpliwie wdraża w życie jego kolejne elementy. Wiele zmienia się na lotnisku, gdzie poznaje Evę. Zamiana biletów ma być  dodatkowym zabezpieczeniem przed znalezieniem przez ludzi z przeszłości. Okazuje się jednak, że ta szybko podjęta decyzja będzie rzutowała na dalsze losy obu kobiet. Julie Clark stworzyła świetną fabułę. Książkę Ostatni lot (https://www.taniaksiazka.pl/ostatni-lot-julie-clark-p-1369926.html) czyta się szybko z bardzo prozaicznego powodu. Po prostu trudno się oderwać.

Thriller z prawdziwego zdarzenia

Bohaterami thrillerów są na ogół mężczyźni, czasami pary. Generalnie po ten rodzaj powieści częściej sięgają panowie, więc pisarze chętnie obsadzają ich w roli zasadniczych postaci. Julie Clark postanowiła iść inną drogą, na pierwszym planie umieszczając dwie kobiety. Poznają się przypadkiem w momencie ważnym dla nich obu. Nie wiedzą o sobie zbyt wiele, ale z czasem to się zmienia. Zwłaszcza Claire będzie musiała poznać historię Evy. W końcu postanowiła się w nią wcielić. Fabuła Ostatniego lotu jest oryginalna, a przez to książka ma ogromne szanse odnieść sukces na rynku wydawniczym. Już teraz zbiera pozytywne recenzję. To lektura w sam raz na lato. Wciąga, a czas płynie w jej towarzystwie naprawdę szybko.

Historia jakich wiele?

Przemoc domowa i kontrola ze strony małżonka nie należą do rzadkości. Niewiele osób ma jednak odwagę przełamać bolesny krąg i odejść. A nawet jeżeli podejmują się tego wysiłku, to na ogół nie muszą starać się aż tak bardzo jak Claire. Ostatni lot to historia kobiety, zmuszonej do drastycznych kroków. Pozycja męża sprawia, że bohaterka nie może odejść od niego ot tak. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo musi natomiast podjąć się szczególnych środków. Pod tym względem Julie Clark udało się stworzyć bardzo ciekawą, oryginalną historię. Wielu czytelników sięgnie po nią chętnie, a następnie przeczyta z zapartym tchem. Zamiana miejsc, oryginalne życiorysy i tylko pozorne przypadki sprawiają, że taką lekturę trudno odłożyć. Nawet jeżeli jest już środek nocy i oczy już naprawdę bardzo bolą. Uwagę przykuwa także wątek ucieczki od dotychczasowego życia. Z takim pragnieniem wiele osób się utożsamia, a przynajmniej skrycie o tym marzy. Autorka Ostatniego lotu przedstawiła historię, w której bohaterce udaje się zamknąć drzwi. Pytanie co czeka ją dalej. Każda strona przynosi jakąś niespodziankę.

Ludzie zdjęcie utworzone przez yanalya - pl.freepik.com